fotoboard do strony głównej

WSPÓŁPRACA

Program partnerski

Dla osób zawodowo zajmujących się fotografią przygotowaliśmy specjalny program partnerski, w ramach którego mogą one korzystać ze specjalnych zniżek.

Do programu mogą przystąpić osoby, które prowadzą działalność w zakresie fotografii i chciałyby włączyć nasze fotoboardy do swojej oferty celem dalszej odsprzedaży.

Zapraszamy wszystkich, którzy prowadzą studio fotograficzne, atelier, zajmują się fotografią okazjonalną lub szkolną.

Zgłoszenie do programu

Aby zgłosić się do programu partnerskiego wystarczy przesłać do nas informacje na adres foto@qprint.com.pl.

W przesłanej wiadomości należy umieścić dane kontaktowe oraz link do swojej strony www prezentującej ofertę w zakresie usług fotograficznych (może to być również profil na fb).

W odpowiedzi prześlemy pełen regulamin programu partnerskiego, w którym dokładnie określone są zasady współpracy

Informacje techniczne

Poniżej prezentujemy ważne informacje techniczne, do których należy stosować się, aby uzyskać jak najlepszy rezultat jeżeli chodzi o jakość wydruku.

FORMAT PLIKU: Fotografie do druku należy zapisać w postaci pliku z rozszerzeniem JPG z użyciem kopresji "Maximum quality".

ROZDZIELCZOŚĆ: Zalecana rozdzielczość bitmap wynosi od 150 do 250dpi. W przypadku opraw na płótnie, z racji na strukturę płótna rozdzielczość może być niższa - akceptowalne rezultaty uzyskiwane sa już przy 100dpi.

RRZEESTRZEŃ KOLORYSTYCZNA: Nasze urządzenia drukujące kalibrowane są do przestrzeni kolorystycznej sRGB - tak aby w miarę możliwości jakie daje podłoże oraz barwnik, uzyskiwać jak najszerszy gamut kolorystyczny tej przestrzeni. Dlatego podczas zapisu fotografii zalecamy stosowanie przestrzeni kolorystycznej sRGB (dotyczy to również zdjęć w odcieniach szarości).

MARGINESY (SPADY): W przypadku relizowanych przez nas opraw, część grafiki zawijana jest na krawędzie pracy. Dodatkowo potrzebny jest pewien zapas technologiczny, gdyż dokładność pozycjonowania wydruku na planszy wynosi +/- 3mm. Dlatego fragment krawędzi podczas projektowania fotoboarda (po wczytaniu zdjęcia) jest niewidoczny - system automatycznie zabiera pewien obszar w celu uzyskania niezbędnych marginesów do celów produkcyjnych. Biorąc pod uwagę ograniczoną precyzję naklejania należy unikać cienkich ramek wokół zdjęć, gdyż w ostatecznym rezultacie, jeżeli ramka będzie miała mniej niż 20mm, mogą być widoczne różnice pomiędzy grubością ramki przy poszczególnych krawędziach oprawy (wynikające z przesunięcia grafiki względem planszy podczas naklejania).

AUTOKOREKTA: Podczas projektowania fotoboarda każde zdjęcie jest domyślnie przetwarzane przez system automatycznej autokorekty, która może powodować nieporządane w przypadku zawodowych fotografów zmiany na zdjęcia. Po przesłaniu zdjęcia, gdy zostanie zastosowana autokorekta, można wyłączyć tę opcję w panelu edycji zdjęć, poprzed odkliknięcie checkboxa przy napisie autokorekta: autokorekta wyłączona