oprawa zdjęcia na płótnie fotoobrazy - strefa wiedzy praktyczne porady

fotoLUX i efekt "UOU"
czyli zdjęcie na wysoki połysk.

Czy wiesz dlaczego zdjęcia podklejane pod plexi robią tak ogromne wrażenie gdy się je ogląda? Na czym polega tajemnica tego efektu i dlaczego jest trudny do uzyskania.

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje na ten temat.

1

Efekt wizualny.

Wysoki połysk w oprawach fotoLUX uzyskiwany jest poprzez podklejenie wydruku pod plexi w taki sposób, że zdjęcie oglądane jest przez gładką i przezroczystą płytę. W rezultacie uzyskiwany jest bardzo wysoki połysk (cecha plexi) oraz całkowicie wyeliminowane zostają odblaski na samej powierzchni wydruku. Dzięki temu zdjęcia nabierają bardzo dużego kontrastu a barwy stają się mocno nasycone. Bliki światła powstające na powierzchni plexi znajdują się w odległości grubości plexi od powierzchni samego wydruku co tworzy dodatkowy efekt stereoskopowy (wrażenie przestrzenności).

Efekt taki nie jest możliwy do uzyskania w przypadku oprawy zwykłej fotografii pod szkło, gdyż światło ulegnie rozproszeniu na powierzchni samego wydruku - czyli będzie podwójne odbicie światła - raz od powierzchni szyby, a drugi raz od powierzchni wydruku. Można oczywiście próbować zminimalizować efekt odbicia i rozproszenia światła na powierzchni wydruku poprzez zastosowanie matowych podłoży fotograficznych, jednak nigdy nie uzyska się takiego rezultatu jak przy oprawie fotoLUX.

2

Sposób realizacji

Efekt wysokiego połysku można uzyskać na dwa sposoby: 1. poprzez podklejanie wydruku pod plexi; 2. poprzez bezpośredni nadruk na płycie plexi a następnie pokrycie wydruku białą farbą lub folią.

My stosujemy tę pierwszą metodę, gdzie wydruk wykonywany jest na specjalnym samoprzylepnym podłożu w taki sposób, że grafika znajduje się od strony kleju. Następnie taki arkusz ze zdjęciem przy użyciu specjalnych aplikatorów nanosi się na płytę PLEXI. Cały proces musi być wykonany bardzo dokładnie, gdyż pomiędzy płytą plexi oraz wydrukiem nie może pozostać żaden pęcherzyk powietrza ani nie może dostać się żaden pyłek - taki pęcherzyk lub pyłek mógłby zepsuć cały efekt (następowałoby na nim niepożądane załamania i odbicie światła).

3

Dobór zdjęcia

W przypadku opraw fotoLUX najlepiej sprawdzają się zdjęcia kolorowe o ciemnej tonacji. W rezultacie nadania wysokiego połysku uzyskuje się bardzo głębokie czernie i kontrastujące barwy. W przypadku fotografii jasnych lub czarno-białych efekt będzie mniej imponujący.

Warto zadbać o to, aby zdjęcie było ostre i wyraźne, o dużej rozdzielczości. Niestety ta forma oprawy uwidoczni wszystkie niedoskonałości zdjęcia. Jeżeli nasz system podczas projektowania wyświetli ostrzeżenie o słabej jakości zdjęcia lub ocena rozmiaru zdjęcia będzie niska - sugerujemy rezygnację z tej formy oprawy na rzecz zdjęcia na płótnie (płótno potrafi ukryć wiele niedoskonałości)

W przypadku wątpliwości, czy dane zdjęcie nadaje się do realizacji w formie oprawy fotoLUX, można poprosić o poradę fachowca. W naszym serwisie można zrobić to bezpłatnie. Wystarczy zaprojektować pracę za pomocą dostępnej na stronie aplikacji a następnie, po zapisaniu projektu, skorzystać z opcji ZAPYTAJ EXPERTA w menu głównym

.

Jak to. działa.

jak to działa

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą opraw typu fotoLUX na naszej stronie.

fotoLUX -zdjęcie podklejane pod plexi

Oferowana przez nas oprawa fotoLUX składa się ze zdjęcia podklejonego pod płytę plexi, które dodatkowo oprawione jest w eleganckie ramy typu blokowego (gruba krawędź boczna i cienka obwódka wokół zdjęcia) dostępne w kolorze czarnym i srebrnym.

zobacz więcej na temat produktu
ZOBACZ DOSTĘPNE OPRAWY: