wybór zdjęć do powiększenia fotoobrazy - strefa wiedzy praktyczne porady

WYSTAWY FOTOGRAFICZNE

Od ponad 15 lat zajmujemy się realizacją powiększeń na wystawy fotograficzne. Realizowane przez nas prace prezentowane były zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Poniżej prezentujemy krótkie informacje w tym zakresie.

1

Rodzaje opraw.

Większość możliwych do realizacji form oprawy dostępna jest w ramach serwisu www.fotoboard.pl. W szczególnych sytuacjach (np. prezentacja wystawy na zewnątrz pomieszczeń) istnieje możliwość zastosowania innego rodzaju oprawy zdjęć - dostosowanego do miejsca i formy ekspozycji.

Spośród wszystkich dostępnych na naszej stronie form oprawy do ekspozycji na zewnątrz nadaje się fotoLITE, gdyż w całości oprawa ta wykonana jest z tworzywa sztucznego odpornego na działanie czynników atmosferycznych. Ponieważ oprawa ta dedykowana jest do montażu za pomocą taśm lub rzepów , dlatego w przypadku wystaw do ekspozycji na zewnątrz pomieszczeń wymaga zainstalowania dodatkowych elementów (np. ram aluminiowych, mocowań lub wykonania otworów

W przypadku wielu wystaw przygotowujemy indywidualną ofertę i doradzamy Klientom w wyborze właściwego rozwiązania. Oferta dostępna na stronie www.fotoboard.pl - rodzaje opraw stanowi dobry punkt wyjścia do tego, aby zapoznać się z naszymi technicznymi możliwościami.

Wszystkie realizowane przez nas powiększenia są odporne na działanie światła (nie blakną) oraz wilgoci (nie rozmazują się). W przypadku ekspozycji na zewnątrz pomieszczeń niezbędne jest zastąpienie materiałów drewnopochodnych płytami i ramami wykonanymi z metali szlachetnych lub tworzyw sztucznych.

2

Tryb realizacji.

Pierwszym etapem współpracy jest przygotowanie oferty i ustalenie terminu realizacji gotowych prac. Dopiero po akceptacji kosztów i warunków realizacji (rodzaju oprawy, terminu, sposobu dostawy) przystępujemy do realizacji powiększeń.

Jeżeli dysponujemy odpowiednią ilością czasu, w przypadku większych wystaw najczęściej realizujemy próbne wydruki do akceptacji przez Klienta - tak aby uniknąć niespodzianki (gdy okaże się, że uzyskany rezultat jest niezgodny z oczekiwaniami autora zdjęć). Próbki realizowane są dokładnie na tym samym materiale, na którym będą wydrukowane docelowe prace. Na zestaw próbek składają się miniatury zdjęć oraz wybrane przez naszych specjalistów fragmenty 1:1.

Często przy współpracy z Klientem wykorzystujemy mechanizm przyjmowania zamówień dostępny na stronie www.fotoboard.pl/projektowanie. Zdarza się, że Klienci potrzebują dodatkowego wsparcia przy obróbce zdjęć czy też dodaniu dodatkowych tekstów (np. podpisów do zdjęć) - wtedy nasze studio graficzne jest w stanie przygotować odpowiednią ofertę.

2

Wycena.

W przypadku większych wystaw (kilkanaście lub kilkadziesiąt powiększeń) przygotowujemy indywidualną ofertę. Po ustaleniu rodzaju i rozmiaru oprawy, terminu realizacji oraz formy dostarczenia plików z pracami, przystępujemy do przygotowania oferty.

Specyfikacje w jakiej należy przygotować prace do druku ustalamy z Klientem podczas wstępnych rozmów (na podstawie informacji uzyskanych od Klienta).

Jesteśmy otwarci na rozmaite formy współpracy i często w zamian za umieszczenie logotypu przy wystawie oferujemy dodatkowe rabaty.

OFERTA

W przypadku zainteresowania naszą ofertą w zakresie realizacji wystaw fotograficznych zapytania o ofertę prosimy przesyłać na adres foto@qprint.com.pl.

ZOBACZ DOSTĘPNE OPRAWY: