wybór zdjęć do powiększenia fotoobrazy - strefa wiedzy praktyczne porady

Wydruk do oprawy pod szkło

W przypadku oprawy zdjęcia w ramkę we własnym zakresie najistotniejsze jest odpowiednie dobranie podłoża, na którym zostanie wykonany wydruk. Nie należy zapominać o odpowiednim rozmiarze wydruku tak aby pasował do posiadanej ramki.

Poniżej prezentujemy krótkie porady w tym zakresie.

1

Rodzaj podłoża.

Jeżeli wydruk zdjęcia ma zostać oprawiony w tradycyjną ramkę pod szkło (lub plexi) to stanowczo zalecamy wybór matowego podłoża dostępnego w naszej ofercie fotoPOSTER.

Dzięki temu pozbędziemy się odblasków promieni światła od powierzchni samego wydruku - nawet jeżeli ten wydruk pod szkłem będzie delikatnie pofałdowany (co często się zdarza w wyniku zmian wilgotności powietrza - np. zimą i latem). Specjalnie przygotowane matowe podłoże pozwala na uzyskanie nasyconych barw i głębokich czerni tworzą w pełni fotorealistyczne wydruki.

W przypadku opraw pod szkło odradzamy stosowanie papierów fotograficznych o wykończeniu błyszczącym, pół-błyszczącym lub pół-matowym. Tego typu podłoża cechuje pewien poziom odbicia promieni od powierzchni, w rezultacie nawet najdrobniejsze pofalowanie wydruku pod szkłem będzie skutkowało niekorzystnymi blikami światła.

2

Rozmiar wydruku.

Projektując grafikę pod zamówienie należy wybrać rozmiar dokładnie taki, jaki mają plecki ramki, w którą zamierzamy oprawić zdjęcie. Należy przy tym pamiętać, ze z reguły część zdjęcia będzie chowała się pod wrąbek ramki, który trzyma szybę oraz plecy oprawy (między które wkłada się wydruk).

Jeżeli ocena wielkości zdjęcia podczas projektowania będzie niska, zalecamy pomniejszenie zdjęcia tak, aby w około pojawiła się ramka w jednolitym kolorze (tzw. passe-partout). W ten sposób można również uzyskać ciekawy efekt, odpowiednio dobierając kolor ramki do zdjęcia.

OFERTA

Aby zapoznać się z pełną ofertą wydruków do oprawy zapraszamy na stronę www.fotoboard.pl/fotoPOSTER.

Tylko 49,00 zł brutto za rozmiar 50x70cm

ZOBACZ DOSTĘPNE OPRAWY: